Yıllar oldu Sanat Evim Cafe’ye hayat vereli. Yıllardır öyle güzel bir uyum, öyle sıcak ve samimi bir ortam yarattık ki hep hayalim oldu bu güzelliği büyütmek. Böylesi zevkli mekanlarla dolu bir sokakta yaşamak istedim. Hatta bir ara kafamda bunu bir proje haline bile getirdim. İstanbul’un öyle pek de bilinmeyen bir semtinde kimsenin yolunun düşmediği bir sokağı rengarenk bir yaşam alanı haline getirmek… Küçücük rengarenk dükkanların bulunduğu bu sokakta kimileri kahve satacak, kimileri kitap… Birileri müzik yapacak, birileri de lezzetli kurabiyeler ya da el emeği işer… terk edilmiş bir sokak yaşama sevinciyle dolu insanlar tarafından hayata kazandırılacaktı.

Zamanla gezip görmek daha cazip geldi. Artık sabit bir yerde kalamazdım. Sonunda hepinizin bildiği gibi Sanat evim Cafe’nin gezici hali olan Rotasız Cafe fikri çıktı ortaya. Bir minibüsü hem yaşam alanı hem de cafe haline getirip yollara koyulmaya karar verdim. Bu fikrin tüm aşamalarını ise siz dostlarla adım adım paylaştım. Heyecanıma ve hayalime ortak olan, destek veren bir çok dostum oldu. Hatta kimileri bu yolculukta birlikte olma hayali bile kuruyordu. Üstelik benim gibi bir minibüse sahip olanlar bile vardı içlerinde. Bu isteklerle beraber, daha önce düşlediğim sokağın gezici bir versiyonunun olabileceğini düşündüm. Kedim Yoldaş Rota ile çıkacağımız bu uzun yolculukta yol arkadaşlarımız giderek artmaya başladı böylece.

Minibüslerini rengarenk boyamış, içlerini hayat tarzlarına göre donatmış, sevdikleri işi yapan insanlar… Birlikte çalan, söyleyen, eğlenen, üreten insanlar… Bizler her gittiğimiz yerde eğlencesi, neşesi bol bir sokak kuracağız. Birimizin minibüsünden kahve kokusu yükselecek bir diğerinden müzik sesi gelecek. Kimimiz el emeği eşyaları satacak kimimiz kitaplarını. Böylece uzayıp gidiyor sokak.

Şimdilik birkaç dostla birlikte devam ediyor hazırlıklar. Yaşam tarzını işine yansıtan, yollarda olmayı yeni yerler keşfetmeyi seven, birlikte eğlenip üretebileceğimiz yol arkadaşlarında da kapımız her zaman açık olacak. Bizler giderek büyüyen bir ekiple gittiğimiz yerlerde gezici sokağımız ile renkli anılar yaratmak istiyoruz. Gezgin hayatlarımız yollarda.